Kako se rešiti smrdibuba?

Uporne, a za sve nas i vrlo dosadne – smrdibube znaju itekako da nas uznemire bilo svojim zujanjem, mirisom ili samo saznanjem da su u našoj sobi. Često ih viđamo tokom cele godine, najčešće dolaskom hladnijeg vremena i sa početkom jeseni, kada znaju da u većem broju krenu u skrivanje na mestima gde im je toplije.

Koje su karakteristike smrdibuba?

Za razliku od većine insekata, smrdibube ni na koji način ne mogu negativno uticati na zdravlje ljudi, osim ako ne računamo nervozu koju nam izazivaju kada ih vidimo ili čujemo, a mislili smo da ih nema u sobi! Ova vrsta insekta ne ujeda, ne širi nikakav vid zaraze, jedino što odaje njihovo prisustvo jeste karakterističan i vrlo neprijatan miris i glasno zujanje.

Koje vrste smrdibuba su zastupljene u Srbiji?

Najčešće susrećemo zelene i braon jedinke koje imaju apsolutno iste karakteristike i njihova jedina razlika jeste samo u boji. Obe vrste smrdibuba imaju isti oblik tela i iste su veličine. Pored ove dve najčešće viđene vrste smrdibuba u Srbiji, postoji još vrsta koje  mogu biti nastanjene na raznim mestima mimo Vaših domova – na njivama ili u skrivenim otovorima na stablima drveća.

Šta je dezinsekcija?

 Kako bi se smanjila brojnost neželjeni insekti, sprovodi se dezinsekcija koju izvode obučeni stručnjaci. Važnost pravilnog izvođenja dezinsekcije i rukovanja sa sredstvima koja se u tom postupku koriste je neprikosnovena i upravo je to ono što obezbeđuje uspešnost i dugotrajnost rezultata.

Pogrešno je, ali i nebezbedno, pokušavati izvoditi dezinsekciju i baratati sa hemijskim sredstvima bez stručnog znanja i iskustva iz te oblasti. Samo obučeni članovi stručnih službi su dovoljno kvalifikovani i spretni da odaberu najadekvatniji metod dezinsekcije i da ga sprovedu bezbedno po sebe, druge ljude, životinje i okolinu. Zato, preporuka je da se uvek obratite profesionalcima kada naiđete na problem prevelikog broja insekata u svom domu ili poslovnom prostoru. Ekofam možete kontaktirati pozivom na brojeve telefona 066 5544488 i tom prilikom se informisati o prvim slobodnim terminima za izlazak na teren.

Kako se resiti smrdibuba u bašti?

Mimo zatvorenog prostora, smrdibube mogu biti pravi problem u bašti jer se hrane povrćem i voćem, kao i drugim ratarskim kulturama. One slete na listove i plodove ovih biljaka i hrane se njihovim sokovima. Posledica toga je rano propadanje ploda i uništavanje liske biljke. Kako izaći na kraj sa njima? Zasadite nanu, bosiljak ili beli luk u bašti. Ove biljke deluju kao prirodni repelenti koji odbijaju smrdibude. Postavka mrežica oko biljaka ili upotreba insekticida takođe može biti rešenje za veliki broj smrdibuda u bašti.

Kako se rešiti smrdibuba u kući?

Za svaki problem postoji najmanje dva rešenja, pa tako i za problem smrdibuba u kući. Kako se rešiti smrdibuba u kući bez previše komplikacija? Jednostavnim pozivom stručnoj službi ili pokušajima da u sopstvenoj režiji rešite ovaj problem. Prvo rešenje je, za Vas, jednostavnije i efikasnije, jer dezinsekcija smrdibuba daje veći učinak nego što je to slučaj kada ih Vi sami ručno ubijate, ili im pravite zamke.

Kako se rešiti smrdibuba u stanu?

Bilo da je reč o stanu ili kući – smrdibube ćete najlakše ukloniti uz pomoć stručne službe za poslove dezinsekcije. To je najefikasniji način, a ono što uvek možete sami da uradite kao meru sprečavanja da ovi uporni insekti dođu u Vaš prostor, bez obzira da li je u pitanju stan ili kuća, je sledeće:

  • Imajte kraj vrata ili prozora biljke nane ili bosiljka koje su prirodni repellent za smrdibube.
  • Ako veš sušite napolje, a ne u mašini za sušenje, dobro istresite veš pre nego što ga unesete u kuću jer se smrdibube znaju čvrsto zalepiti za tkaninu.

Kako se rešiti smrdibuba zauvek?

Navedeni predlozi su samo ideje koje Vam mogu pomoći da koliko-toliko smanjite njihovu brojnost u prostoriji, a na internetu možete videte i dosta videa na temu kako se od flaše prave zamke za smrdibube. Međutim, to je samo jedna od opcija ako Vam na um padne pitanje – “Kako se rešiti smrdibuba?”. Za rešenje koje ima dugotrajniji efekat – suzbijanje smrdibuba dezinsekcijom.

Ovo prvenstveno podrazumeva angažovanje stručne službe koja će pojavu prevelikog broja smrdibuba na jednom mestu rešiti na brz i efikasan način, jer ozbiljan problem zahteva i ozbiljniji pristup.

Advertising

Važno je znati postupak rada i pravilnu upotrebu svih hemijskih sredstava koja se koriste u svrhu dezinsekcije, pa tako pravilno sprovoditi svaki korak u tom postupku. Ekofam sprovodi dezinsekciju smrdibuba na terenu, a u vezi slobodnih termina možete se raspitati na broj 066 5544488. Sva sredstva su sertifikovana i odobrena od strane nadleznih institucija. Svaki član našeg tima je obučen i kvalifikovan za posao koji obavlja, pa možete u potpunosti biti sigurni da ćemo na najbolji mogući način rešiti problem koji imate.

Šta je Deratizacija?

Deratizacija kao metoda suzbijanja populacije glodara u poslovnim, stambenim ili pomoćnim objektima obuhvata skup određenih

Šta je Dezinfekcija?

Dezinfekcija, pored deratizacije i dezinsekcije spada među treću DDD uslugu koju Ekofam uspešno sprovodi već

Šta je Dezinsekcija?

Da li ste znali da su insekti najmnogobrojnija klasa životinja? Otuda ne čudi i činjenica